Vítejte na našem webu

Srdečně Vás zdravím a přeji hezké zážitky nad naší snad společnou zálibou.Zde je pár slov o mně a kaktusaření.

O kaktusy a sukulenty se zajímám asi 35 let,to znamená od dětství.Začátky to byly těžké,ale zároveň krásné a poučné.Každá z prvních odnoží byla doslova vyžebraná od lidí,kteří měli pár kaktusů za oknem.První výstavy,kterých jsem se zůčastnil,byly v Pardubicích,v Kolíně,v Žirči,ve Dvoře Králové.První objednané rostliny přes inzerát byly od pana Juhy,Mastného,Dostála,Rychlíka,Kužela...Sbírka postupně rostla podle finančních možností a času.Všude,kde jsem studoval nebo vojančil byla vždy okna s alespoň pár kousky.A to byla paráda,když jsem se mohl pochlubit ostatním rozkvetlým Astrophytem,Gymnem...

Ke kaktusářům do nejbližších Pardubic mě dovedl pan Thér.Na schůzky a promítání jsem chodil několik let...ale spíše jako partyzán-nikoho jsem neznal a nikoho jsem svým nadšením tak nějak nezajímal.Jen při výstavě v Hronovické si pár prodávajících všimlo,že pár igelitek levných semenáčků mnou nakoupených odvážím na kole někam za Pardubice na vesnici.Až přes inzerát pana Drahného z Pardubic jsem získal první kousky pro mne vzácných kytek.To byla pastva pro oči.Také si vzpomínám na malou sbírečku v Holicích u Rychlíků a jejich dar,velké opuncie převezené v zánovní montérkové bundě,která se pak musela vyhodit.Další inzerát-konec sbírky pana Košata v Libčicích nad Vltavou a zároveň návštěva ,,ariáků" u Rysa v Nouzově-to byl zážitek a další impuls a rozšiřování sbírky.Také jsem občas sám navštívil sympozium v Praze a opět super zážitky.

Ještě bych chtěl napsat,že s pardubickými kaktusáři jsem se začal kamarádit zhruba až ve svých třiceti letech.Dále jsem se shodou okolností dostal ke kaktusářům v blízkém Hradci Králové a v nedávné době sporadicky zajíždím do ,,Pavlíčkova" klubu v Chrudimi.Nikde nejsem funkčně angažovaný,pouze člen.Pomáhám s výstavama a až po měsíčním super výletu do Mexika na podzim 2008 jsem se dostal k promítání mnou nafocených zážitků.V 48 letech.Nevadí.I za to jsem mimořádně vděčný.

Na těchto stránkách bych rád s pomocí mé nové rodiny prezentoval co se mi daří,nedaří,nabídl přebytky rostlin a semínek a rád dle možností a času podiskutuji i s kaktusáři z celého světa,pokud mi moje ,,znalosti" cizích jazyků dovolí.

V současné době je mým hlavním zájmem rod Ferocactus,Mamilaria,Gymnocalycium,sbírám i Lobivie,Parodie a Notocactusy.Ze sukulentů pak Haworcie,Euphorbie,Agáve.Učím se Sclerocactusy a Pediocactusy.

A na závěr jedna příhoda,ze které si můžete udělat další obrázek o mně.Moje dcera ve škole napsala do jakéhosi dotazníku:tatínkův oblíbený sport-STAVĚNÍ SKLENÍKŮ.